Historia Mongolskiej Rodziny Przykładem Dezinformacji Na Temat Imigracji

     Mainstreamowe i prosystemowe media donoszą o możliwości wydalenia z naszego kraju mongolskiej rodziny Batdavaa, która przebywa w Polsce od 2000 r. i mieszkała przez ten czas w Krakowie. Przy okazji docierają do nas sprzeczne informacje, gdyż z jednej strony podobno imigranci ci starali się o legalizację swojego pobytu w Polsce, a z drugiej strony dowiadujemy się, że propozycje o unormowanie ich pobytu w naszym kraju były przez nich systematycznie ignorowane.
     Jednakże najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że wszelkiego rodzaju populiści o nastawieniu proimigracyjnym próbują wykorzystać położenie, w jakim znalazła się ta rodzina, do siania swojej propagandy na rzecz zgoła niebezpiecznych projektów typu „otwarte granice dla imigrantów”. Ci manipulanci próbują w tym przypadku wmówić społeczeństwu, że ten skądinąd pozytywny przykład mongolskiej rodziny jest tożsamy dla całego środowiska imigrantów, jacy przybywają do Polski ze wschodu. W końcu 22-letni Mongoł Khashy Erdene Batdavaa, któremu wraz z rodziną rzekomo grozi wydalenie z Polski, właśnie obronił pracę inżynierską. Przekaz jest jednoznaczny: imigranci to ludzie, którzy wnoszą do naszego społeczeństwa wszystko co najlepsze, kształcą się i chcą normalnie pracować, również dla dobra naszego kraju. W porządku, szkoda tylko, że przypadki tego rodzaju to tylko wyjątki w porównaniu ze stylem życia zdecydowanej większości przybyszów-imigrantów, którym nie w głowie uczciwa praca, i których wygodne życie w naszym kraju finansują sami Polacy.  
     Oczywiście finał tej historii jest w pełni do przewidzenia, a będzie nim zalegalizowanie pobytu tej rodziny w Polsce. Jednakże cała ta szopka i odwoływanie się do ludzkich uczuć, bynajmniej logiki, nie ma w zupełności na celu uszczęśliwienia rodziny Batdavaa, lecz tylko urabianie opinii publicznej podług proimigracyjnych haseł i sloganów, które oczywiście z rzeczywistością nie mają dosłownie nic wspólnego, a tylko ją zniekształcają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s