Ogłoszenie: Żyj Zdrowo – Przebadaj Się!

     Dawni lub obecni palacze z powiatów chełmskiego, kraśnickiego, radzyńskiego, janowskiego, hrubieszowskiego, zamojskiego, tomaszowskiego, parczewskiego, łukowskiego i łęczyńskiego będą mogli wykonać darmowe badania w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie. Zbędne będzie jakiekolwiek skierowanie – wystarczy tylko znaleźć się w przedziale wiekowym 55-75 lat i zadzwonić pod numer telefonu lek. med. Aleksandry Jarockiej (509 394 074). Zapisy trwają do końca roku.

Badania przeprowadzane są tomografem komputerowym w celu wykrycia chorób układu oddechowego i jak zapewniają specjaliści – są one bezpieczne dla organizmu.

Pamiętajmy jednak, że same badania nie wystarczą w walce z chorobami, w tym z rakiem płuc. Dlatego warto prowadzić sportowy tryb życia, co jest równoznaczne ze zdrowym trybem życia, automatycznie wykluczającym lub ograniczającym stosowanie używek rujnujących nasze zdrowie. Najwyższa pora, aby w Polsce zapanowała kultura zdrowia, podobna do tej, z jaką możemy się spotkać w innych europejskich krajach. W ramach jej praktykowania nie powinno mieć dla nas żadnego znaczenia to „co ludzie powiedzą”, a jedynie to, co ma na względzie nasze zdrowie i lepsze samopoczucie.

Źródło