Kolejni Wietnamczycy Zatrzymani Za Marihuanę

       12 obywateli Wietnamu zatrzymali policjanci CBŚ podczas likwidacji sześciu plantacji marihuany. Zabezpieczono 3 tys. krzaków konopi indyjskich i blisko 20 kg suszu.
       Jak poinformował PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej pracowali nad tą sprawą od ponad roku. Z ich ustaleń wynikało, że w centralnej i północnej Polsce działa zorganizowana grupa zajmująca się uprawą marihuany. Wszystko wskazywało na to, że przestępczym procederem zajmują się przebywający w Polsce obywatele Wietnamu. Trop prowadził do Bydgoszczy, Torunia i miejscowości pod Warszawą. Sprawa była o tyle skomplikowana, że cudzoziemcy tworzyli hermetyczną społeczność, do której trudno było przeniknąć – dodał.
       Jak ustalili policjanci grupa Wietnamczyków, korzystając z pośrednictwa agencji nieruchomości, wynajęła kilka domów. Wybór nieruchomości nie był przypadkowy. Zainteresowani byli wyłącznie posiadłościami położonymi na uboczu i tylko takimi, które nie rzucały się zbytnio w oczy – dodał Sokołowski.
       Sprawa nabrała tempa, kiedy policjanci z Lipna w województwie kujawsko-pomorskim zatrzymali do kontroli drogowej opla vectrę; w samochodzie znaleźli olej haszyszowy – nawóz do konopi indyjskich. Podróżujący oplem mężczyźni zaproponowali policjantom łapówkę w zamian za wolność.

Źródło: PAP