Cyganie Zaatakowali Niosących Im Pomoc

       Kilkudziesięciu Cyganów napadło załogę śmigłowca z pomocą humanitarną, który wylądował w odciętej od świata miejscowości Jurskie na północnym wschodzie Słowacji. Cyganie napadli i pobili też interweniującego starostę, który usiłował zapobiec rozkradaniu paczek żywnościowych. Zaatakowali również policjantów, którzy przypłynęli amfibiami na miejsce, w którym doszło do incydentu. Zatrzymano 12 uczestników zajścia.
       Słowackie władze zaapelowały do poszkodowanych o zachowanie spokoju. Wyznaczono setki funkcjonariuszy do ochrony zalanych terenów. Mimo to dziesiątki osób, w obawie przed kradzieżami, odmówiły opuszczenia swoich domów.
       Niejako usprawiedliwiając ten bandyci występek Cyganów – politycznie poprawne media podają, iż byli oni wygłodniali, a przez to zdeterminowani. Czy to jednak usprawiedliwia ten akt bandytyzmu? Faktem jest, iż społeczność cygańska jest na Słowacji nastawiona roszczeniowo (podobnie zresztą jak i w Polsce), przy czym stanowi grupę rozzuchwaloną w swoim postępowaniu wobec Słowaków. Dawali temu wyraz już niejednokrotnie i niestety nie obywało się przy tym bez ofiar śmiertelnych po stronie rdzennych mieszkańców Słowacji.

Źródło: IAR 
Czytaj również:
Reklamy