Zatrzymano 14 Osób Należących Do Organizacji Islamskich

Francuska policja aresztowała 14 osób należących do organizacji islamskich. Zatrzymani przygotowywali ucieczkę z więzienia jednego ze sprawców zamachów we Francji z roku 1995.
       Zatrzymania miały miejsce w Regionie Paryskim oraz departamencie Cantal położonym w środkowej Francji. Policja antyterrorystyczna aresztowała osoby będące przedmiotem śledztwa w sprawie przygotowań do ucieczki z więzienia Algierczyka Smaina Aita Alego Belkacema. Był to jeden ze sprawców fali zamachów terrorystycznych we Francji w roku 1995. Belkacem odsiaduje obecnie wyrok dożywotniego więzienia w zakładzie karnym Fleury-Mérogis niedaleko Paryża.
       Policja nie podała żadnych informacji na temat tożsamości i narodowości zatrzymanych osób. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w walce przeciwko terroryzmowi ich pobyt w areszcie może trwać do czterech dni. Następnie sędzia śledczy musi przedstawić im konkretne zarzuty.
       Niezależnie od tych zatrzymań policja aresztowała również 12 innych osób. Są one podejrzewane o wysyłanie do Pakistanu i Afganistanu młodych muzułmanów zamieszkałych we Francji.
       Francja już od dłuższego czasu boryka się z problemem muzułmańskiej ludności napływowej, agresywnej i negatywnie ustosunkowanej do samej Francji. Zresztą nie jest ona jedynym krajem w Europie, który dotyka problem obcej kulturowo imigracji, i gdzie mieszkańców poddaje się różnorakim eksperymentom multikulturalnym. Oczywiście jak zwykle w takim przypadku nasuwa się wiele pytań odnośnie położenia i przyszłości Europy. Jedno z takich pytań brzmi: jak długo jeszcze będzie trwało usprawiedliwianie tej niebezpiecznej imigracji w imię wielokulturowych bredni?

Źródło: IAR
Reklamy