Wietnamczycy Zamieszani w Produkcję Narkotyków

Straż Graniczna znalazła w domu w Raszynie 625 krzaków konopi, z których można wyprodukować narkotyki o wartości ok. 420 tys. zł. W trzech pomieszczeniach domu znajdowały się gotowe linie produkcyjne. Były wyposażone w specjalne systemy, które utrzymywały odpowiednią dla hodowli konopi temperaturę i wilgotność. Po przeszukaniu budynku i posesji zabezpieczono także susz roślinny o łącznej wadze ponad 32 kilogramów, który zostanie poddany ekspertyzie biegłego. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mogą to być narkotyki. Właściciel posesji oświadczył, że dom wynajmuje obywatelowi Wietnamu. Mężczyzna został już zatrzymany. Za uprawę konopi grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
To już trzecia w tym roku plantacja w okolicach Warszawy ujawniona przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. W każdym przypadku osoby zatrzymane w związku z uprawą to obywatele Wietnamu. Konopie przez nich uprawiane są genetycznie zmodyfikowane: mają dużo krótszy okres dojrzewania i dają zdecydowanie więcej suszu.
Na uwagę zasługuje fakt, iż policja z roku na rok odnotowuje coraz więcej przypadków produkcji i handlu narkotykami przez Wietnamczyków. Oznacza to, iż działająca na terenie Polski mafia wietnamska w produkcji narkotyków upatrzyła sobie intratny dla siebie biznes.  

Źródło: PAP/TVP Info

Reklamy