Przedwyborcze Obietnice Czy Autentyczna Szansa Na Zmiany?

Brytyjska Partia Narodowa apeluje o całkowite zamknięcie granic Wielkiej Brytanii dla imigrantów z krajów islamskich. W manifeście wyborczym przedstawionym w Stoke przez lidera BNP Nicka Griffina muzułmanów określono jako „śmiertelne zagrożenie” dla UK. Wybór Stoke na przedstawienie programu wyborczego nie był przypadkowy, bo BNP ma w tym mieście aż ośmiu radnych. Partia liczy, że właśnie z tego regionu będzie wybrany ich pierwszy przedstawiciel do Westminsteru.
Problem radykalnego ograniczenia imigracji jest jednym z głównych tematów programu wyborczego BNP. Główne założenia to zezwolenie na wjazd nowych imigrantów tylko w wyjątkowych okolicznościach oraz deportacja wszystkich nielegalnych przybyszów.
Brytyjscy nacjonaliści proponują również finansowe gratyfikacje dla rezydentów, którzy zgodzą się na „powrót do krajów ich pochodzenia”. Nowością w programie jest zapowiedź kontroli wszystkich decyzji o przyznaniu brytyjskiego obywatelstwa od 1997 roku.
Griffin powiedział, że Wielka Brytania jest „pełna” i nadszedł czas, by „zamknąć drzwi”. W manifeście przeczytać też można, że „nie powinno być jakiejkolwiek dalszej imigracji z krajów muzułmańskich, ponieważ jest ona jednym z największych zagrożeń dla przetrwania naszego narodu”.
Inne propozycje BNP, które znalazły się w przedstawionym programie, to np. wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wycofanie wojsk z Afganistanu oraz wprowadzenie ograniczeń dla importu z Chin w celu ochrony miejsc pracy w brytyjskim przemyśle.  

Źródło: PAP 

Czytaj również:

* Imigracja Poza Kontrolą

Reklamy