Rząd Chce Wprowadzić Nowy Podatek

Ministerstwo Gospodarki rozważa wprowadzenie nowego podatku od paliwa – informuje „Rzeczpospolita”. Dopłata 4 groszy od każdego litra miałaby pokryć koszty utrzymania rezerw paliwowych.
Gazeta przypomina, że za zapasy surowca odpowiadają bezpośrednio Orlen, Lotos i importerzy. Ale zgodnie z unijnymi przepisami powinien to robić niezależny podmiot. Ministerstwo chce, by była to Agencja Rezerw Materiałowych.
By zapłacić za przejęcie rezerw musi albo się zadłużyć, albo zdobyć środki od państwa. Jedna z propozycji resortu zakłada naliczanie specjalnej opłaty – 4 groszy w cenie każdego litra paliwa. To 1 procent dzisiejszej ceny detalicznej.
I kto to ostatnio głosił, że PO to partia liberalna? To kolejny przykład na to, że ludzi (tutaj klikę partyjną) nie powinno się oceniać po deklaracjach tylko czynach. Fakt, iż Platforma Obywatelska zawsze miała gębę pełną frazesów o obniżce podatków nie czynił jej z miejsca ugrupowaniem liberalnym gospodarczo. I byłoby dobrze, gdyby tzw. elektorat miał to na względzie zanim w ogóle podejmie jakąkolwiek krytykę PO, jako partii kierującej się założeniami wolnorynkowymi. I tak, już po raz kolejny dziękujemy ci Unio Europejska, dziękujmy PO.