Nowatorski Sposób Na Walkę Z Bandytami

Rada miejska miasta Gouda dała pieniądze młodym chuliganom pochodzenia marokańskiego. Chcieliśmy uniknąć eskalacji problemów – tłumaczy jeden z radnych, bardzo zadowolony z inicjatywy miejscowych włodarzy.
W grudniu kilkudziesięciu Marokańczyków przyczajało się na przechodniów i okradało ich. Radni Goudy postanowili ich „kupić”, aby nie pałętali się po ulicach w przedświątecznym czasie. Chuligani dostali od miasta 2250 euro na urządzenie sobie przyjęcia – ujawnia sprawę dziennik „De Telegraaf”.
Miasto potwierdza, że zapłaciło, by ukrócić nagminne kradzieże. Młodzi przedstawili nam budżet na swoją imprezę. Poproszono ich, aby podali sumę potrzebną im na opłacenie diskdżokeja oraz na kupienie czegoś do picia i jedzenia. Było dla nas ważne, aby dzielnica była spokojna w okresie przednoworocznym – tłumaczy radny.
Według radnego trzeba było szybko reagować. Chociaż pieniądze zostały dane w gotówce, zostały dobrze wydane. Ostatecznie wszyscy byli zadowoleni – mówi rzecznik miasta. Następnie, w podziękowaniu daliśmy pięciu Marokańczykom prezent w postaci czeków do zrealizowania w księgarni – dodał.
Można by rzec, iż powyższy przykład jest metaforycznym ujęciem podejścia Europejczyków do niebiałych imigrantów w ogóle. Europa płaci, Europa się sprzedaje. Jednakże koszty rosną, a w sytuacji, gdy Europejczyków ubywa, a imigrantów przybywa, ci ostatni zaczną domagać się coraz więcej. I rzeczywiście już to robią, czego chociażby potwierdzeniem podejmowane przez nich starania, aby na przykład ustawowo zatwierdzić ich prawa i obyczaje we właściwych dla poszczególnych krajów systemach prawnych.

Źródło

Reklamy