Biali Uczniowie Wkrótce Znów Przegrają Z Programem Dywersyfikacji Etnicznej

Berkeley High School rozważa kontrowersyjną propozycję zlikwidowania pracowni nauk ścisłych i zwolnienia pięciu nauczycieli przedmiotów ścisłych, aby uwolnić środki finansowe w celu pomocy uczniom, którzy nie radzą sobie z nauką.
Propozycja dokonania cięć kosztem pracowni nauk ścisłych została niedawno zaaprobowana przez radę zarządzającą Berkeley High School, organ składający się z nauczycieli, rodziców i uczniów, którzy nadzorują plan zmiany struktury szkoły, aby zająć się fatalną różnicą w osiągnięciach uczniów różnych ras. Wyniki białych uczniów znacznie przewyższają średnią stanową, podczas gdy wyniki uczniów czarnoskórych i latynoskich są poniżej średniej.
Paul Gibson, zastępca przedstawiciela rodziców zasiadających w radzie zarządzającej szkoły, powiedział, że informacje zaprezentowane na posiedzeniach rady sugerują, że zajęcia w pracowni są w głównej mierze przeznaczone dla białych uczniów. Powiedział, że decyzja o rozważeniu likwidacji pracowni w celu przekierowania środków finansowych do uczniów osiągających gorsze wyniki była praktycznie jednogłośna.
Nauczyciele przedmiotów ścisłych byli, co zrozumiałe, przerażeni propozycją. Większość osób z wydziału nauk ścisłych uważa, że ta istotna decyzja strategiczna, wpływająca na wszystkich uczniów, grono pedagogiczne i społeczność, została podjęta bez wcześniejszego zawiadomienia, bez wysłuchania wszystkich – powiedziała na posiedzeniu rady szkolnej Mardi Sicular-Mertens, starszy członek wydziału nauk ścisłych Berkeley High School.

Źródło

Czytaj również:

* Biali Studenci Lepiej Się Uczą

* Biali Coraz Częściej Korzystają Z Sądu, Aby Walczyć Z Dyskryminacją

Reklamy